2016.07.27

CRIF, firma świadcząca usługi biura informacji kredytowej przejmuje działalność firmy Deltavista

Deltavista jest jednym z wiodących dostawców usług biura informacji kredytowej i zarządzania ryzykiem w Niemczech i Polsce. Firma pomaga swoim klientom instytucjonalnym optymalnie zarządzać ryzykiem, jak również danymi adresowymi, dostarczając rzetelne informacje dotyczące osób fizycznych i firm.

Deltavista oferuje bankom, firmom telekomunikacyjnym, a także firmom z sektorów energii, ubezpieczeń i e-commerce, usługi w zakresie potwierdzenia tożsamości, zarządzania danymi adresowymi, automatycznej konsolidacji baz danych, dostosowywanych do indywidualnych potrzeb modeli decyzyjnych oraz rozwiązań przeciwdziałających tzw. praniu brudnych pieniędzy.

W 2011 r. CRIF przejął działalność firm Deltavista i Teledata w Szwajcarii i Austrii, realizując swój plan inwestycyjny w regionie DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria), aby zapewnić klientom większą wartość dodaną usług, oferując kompleksowy pakiet rozwiązań do zarządzania ryzykiem w krajach niemieckojęzycznych, podaje CRIF.

"Jeśli chodzi o Polskę, przejęcie spółek Deltavisty, które z powodzeniem oferują zaawansowane rozwiązania w obszarze informacji o konsumentach, pozwoli uzupełnić dostępną już ofertę CRIF w zakresie informacji o przedsiębiorstwach, zapewniając łącznie pakiet zaawansowanych rozwiązań klientom na polskim rynku" – mówi prezes i dyrektor generalny CRIF Carlo Gherardi.

CRIF jest europejskim liderem w dziedzinie bankowej informacji kredytowej i jednym z głównych międzynarodowych dostawców informacji gospodarczej. Grupa CRIF została założona w 1988 roku w Bolonii. Dziś obecna jest w 50 krajach na czterech kontynentach (Europa, Ameryka Północna, Afryka i Azja). CRIF Polska Sp. z o.o. działa od 2007 roku, głównie obsługując sektor bankowy.