Aktualności

Loanline nowych możliwości

2015.10.08

Deltavista panelistą konferencji "Loanline nowych możliwości sektora pożyczkowego"

 

8 października 2015 r. w Hotelu Mercure we Wrocławiu odbyła się I edycja Konferecji Loandline, której organizatorem był Loan Magazine. Deltavista miała zaszczyt zostać panelistą panelu "Wycena lojalności klienta i jego faktycznej wartości dla firmy. Czy i jakie możliwości tworzenia pozytywnej informacji w Biurach Informacji Gospodarczej wpłyną na rozwój branży, szybkość podejmowania decyzji? Czy zdeterminują cene oferowanych produktów?). 
 
Podczas panelu, uczestnicy wysłuchali dyskusji przedstawicieli Biur Informacji Gospodarczej w Polsce, którzy omawiali możliwości wykorzystania infromacji pozytywnej. Wystąpienie Bartosza Pundyka - Dyrektora Sprzedaży Deltavista poświęcone było możliwościom wykorzystania szerokiego zakresu danych dostępnych poprzez rozwiązania branżowe dedykowane firmom pożyczkowym:
- FWWI - Forum Wiarygodnej Wymiany Informacji - w ramach którego współpracuje Provident, Everest Finanse (Bocian Pożyczki) i TakTo Finanse,
- PWIP - Platforma Wymiany Informacji Pożyczkowej - gdzie danymi wymieniają się takie firmy jak: Vivus, Wonga i Creamfinance. 
 
Bartosz Pundyk zaprezentował odmienne podejście do informacji pozytywnej odniosząc się do kwestii zarządzania ryzykiem, jak i komplementarności rozwiązania do już istniejących standardów wykorzystania informacji z BIGów oraz BIK-u, dodatkowo wyjaśniając jak narzędzie stworzone przez Deltavista może pomóc w tym obszarze. 
 
Nowe rozwiązanie systemowe, umożliwiające poufną wymianę informacji o wnioskach i pożyczkach, wypracowane i wdrożone przez Deltavistę, przy współpracy z największymi przedstawicielami branży pożyczkowej oraz Krajowym Biurem Informacji Gospodarczej S.A. stanowi dziś najbardziej kompletne i aktualne branżowe "źródło wiedzy". Rozwiązanie daje dostęp do informacji o ponad 1 milionie pożyczkobiorców z ich pełną historią kredytową siegającą do 3 lat wstecz. 
 
Przedsięwzięcie, które patronatem objęła Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych, spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczestników konferencji, którzy po prezentacji w kuluarach pytali o możliwości przystąpienia do rozwiązania.
 
Więcej szczegółów:
https://loan-magazine.pl/informacja-pozywtyna-a-glod-wiedzy-o-kliencie/